Cep Telefonundan Engellendiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Çoğu sabit hat ve cep telefonu servis sağlayıcıları müşterilerine bir numarayı engelleme olanağı sunar. Arkadaşınız veya aileden birinin numaranızı engellediğinden kuşkulanıyorsanız, kişinin kendisine doğrudan sormadan öğrenmek istiyorsanız aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Ama siz yine de diğer kişinin cep telefonunuzu engelleme kararına her zaman saygı gösterin.

1. Cep telefon numaranızı engellediğinden şüphelendiğiniz kişiyi arayın. Önceden kaydedilmiş bir mesaj veya sesli yanıtı dinleyin. ‘Aradığınız kişi çağrı kabul etmiyor’ gibi bir mesaj duyarsanız numaranız engellenmiş olabilir.

2. Başka birinin numaranızı engellediğinden şüphelenirseniz, kişinin telefonunu farklı bir numaradan arayın. Başka birinin telefonundan normal bir şekilde çağrı sesi geliyor ve sizin telefonunuzdan gelmiyorsa, engellenmişsiniz demektir.

3. Bu yöntem biraz karışık olabilir. Ortak bir arkadaşınızla iletişime geçip, sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilirsiniz. Ama dediğimiz gibi biraz fazla ileri de gitmiş olabilirsiniz 🙂 En iyisi aslında kafaya takmamak 😉

Mikroekran'a kaydol! Geri Bildirim / İçeriği Şikayet Et