En Güzel Film Müzikleri > Bölüm 1

Bir listeleme konusu ile daha karşınızdayız. Bir film için müzikleri, hiç şüphe yoktur ki konusu ve diğer etkenleri kadar önemlidir. Hatta bazı filmleri arkada çalan o hoş müzikler ile hatırlarız. İşte bu nedenle bu sefer numara sırası olmadan en güzel film müziklerini paylaşalım…

The Last Of The Mohicans
Dougie Maclean – The Gael

Dougie Maclean imzalı bu şaheseri, filmini izlememiş olsanız dahi hatırlayacaksınız. Tam bir efsane müzik. Filminden bahsetmek gerekirse, Micheal Mann yönetmen koltuğunda. Daniel Day Lewis ve Madeleine Stowe‘un oynadığı film, aşk ve savaş ikileminde geçiyor.

The Gael by Dougie MacLean on Grooveshark

 


Requiem For A Dream
Clint Mansell – Reguim For A Dream

Ülkemizde ana haber bültenlerinde dahi kullanılmış bir müzik. Clint Mansell‘in belkide başyapıtı olabilecek tarzda etlkileyici. İnsanı bir yerden alıp başka bir yere götürüp, komaya sokabilir bu müzik. Filmin içeriğine uymuş mu tartışılır ama, film bizlere böyle güzel bir müziği kazandırmaya başarmış.

Requiem for a Dream by The Breaknecks on Grooveshark

 


Pulp Fiction
Dick Dale – Misirlou

Kimin olduğu belli olmayan, hatta film çıktıktan sonra bir çok kişinin sahiplendiği besteye sahiptir. Şarkının isminden de anlaşılacağı üzere Mısır kökenli olma ihtimali yüksektir. Neyse filme çok güzel uymuş ve belleklere film sayesinde de iyice kazınmıştır, bu şarkı. Filmde ki versiyon, Dick Dale’nin elinden çıkmadır.

Misirlou by Dick Dale on Grooveshark


Rocky Balboa
Survivor – Eye Of The Tiger

 

Bir dönem Rocky ile büyüdüğü için, 80’ler ve 90’ların çocukları için çok şey ifade eden müzik. İlk film iyi olsa da diğer filmler Amerikan emperyalizmine hizmet etmeye başlamıştır. Neyse efendim, yine bir klasik Eye of The Tiger…

Eye Of The Tiger by Soundtrack on Grooveshark


Blade
Bloode Rave

Acayip gaz verici özelliğe sahip tecno bir parça. Zamanında çok meşhur olmuştu. Tüm discolarda çalınırdı. Filme de çok uyar. Düşünün bu şarkı eşliğinde, vampirlere karşı kılıcınızla savaştığınızı….

Rave Scene by Blade Soundtrack on Grooveshark

Mikroekran'a kaydol! Geri Bildirim / İçeriği Şikayet Et