Konsantre Olmanıza Yardımcı Gıdalar

Konsantrasyonunuzun düşük olduğuna inanıyor ve dikkat eksikliği çektiğinizi düşünüyorsanız bazı gıda ve diyet takviyelerine ihtiyacınız var demektir.

1. Kafein

IQ’yu artırmak veya insan beynini daha akıllı hale getirmek için sihirli bir besin yok. Ancak kafein gibi bazı maddeler size enerji verecektir ve konsantre olmanıza yardımcı olacaktır.

2. Şeker

Şeker, beynimizin temel yakıt kaynağıdır. Bu nedenle şekerli doğal besinler hafızaya, düşünmeye ve zihinsel kabiliyete kısa vadeli bir destek sunacaktır.

3. Kahvaltı

Doğru beslenmenin özü, güne doğru beslenmeyle başlar. Araştırmalar, kahvaltı yapmanın kısa süreli hafıza ve dikkati artırabileceğini bize göstermiştir. Kahvaltı yapan öğrenciler yapmayan öğrencilerden daha iyi performans göstermişlerdir.

4. Balık

Omega-3 yağ asitleri açısından en zengin besinlerden biri balıktır. Bu sağlıklı yağların beyine inanılmaz etkisi vardır. Özellikle yaşlandıkça hafızayı arttırmada hayati bir rol oynayabilirler.

5. Fındık ve Çikolata

Fındık E vitamini kaynağıdır. Koyu çikolata ise güçlü antioksidan özelliklere sahiptir ve kafein gibi odak artırıcı doğal uyarıcılar içerir.

6. Avokado ve Kepekli Tahıllar

Avokado ve kepekli tahıllar sağlıklı kan akışı sağlamaya yardımcı besinlerdir. Bu nedenle beyine sağlıklı ulaşan kan, beyin hücrelerini daha sağlıklı besleyecektir.

Konsantre olma yeteneğinizi artırmak mı istiyorsunuz? % 100 meyve suyu, somon ile bütün tahıl püresi ve bir fincan kahve ile başlayın. İyi dengelenmiş bir yemek yemenin yanı sıra uzmanlar da şu önerileri sunuyor;

  • İyi bir uyku çekin
  • Yeterince su için
  • Düşünmeyi keskinleştirmeye yardımcı olmak için egzersiz yapın

Unutmayın ki her şeyin kararında tüketmekte fayda olacaktır. Yukarıda ki besinleri zaten gündelik olarak tüketiyoruz. Size bunların yetmediğini düşünüyorsanız doktorunuza danışmada fayda olacaktır.

Mikroekran'a kaydol! Geri Bildirim / İçeriği Şikayet Et