Yerli Yapım Bilim Kurgu

Ülkemizin sineması, türler açısından çeşitliliği genelde kısırdır. Hele birde toplum olarak uzak olduğumuz bilim-kurgu konusunda elle tutulur bir yapım bulmak zor. İşte böyle bir ortamda, bir ekip toplanmış ve Eski Dünyanın Orduları adında bir kısa film çalışmasına başlamışlar. Üstelik bitirip internet üzerinden yayına sürmüşler.Yazının devamında 30 dakikalık kısa filme ve filmin konusuna ulaşabilirsiniz. Konu: Sargon, ne zaman başladığını bile hatırlamadığı korkunç bir savaşın tam ortasında mücadele eden deneyimli bir askerdir… Zaman ve mekandan yoksun bu muazzam savaş alanında tek düşmanı Cellat diye tabir ettiği büyük bir savaşçıdır. Sınırsız silah ve akıl oyunlarıyla bezenmiş, orduların ve sayısız dünyaların önemsiz bir piyon

Ülkemizin sineması, türler açısından çeşitliliği genelde kısırdır. Hele birde toplum olarak uzak olduğumuz bilim-kurgu konusunda elle tutulur bir yapım bulmak zor. İşte böyle bir ortamda, bir ekip toplanmış ve Eski Dünyanın Orduları adında bir kısa film çalışmasına başlamışlar. Üstelik bitirip internet üzerinden yayına sürmüşler.Yazının devamında 30 dakikalık kısa filme ve filmin konusuna ulaşabilirsiniz.

Konu: Sargon, ne zaman başladığını bile hatırlamadığı korkunç bir savaşın tam ortasında mücadele eden deneyimli bir askerdir… Zaman ve mekandan yoksun bu muazzam savaş alanında tek düşmanı Cellat diye tabir ettiği büyük bir savaşçıdır. Sınırsız silah ve akıl oyunlarıyla bezenmiş, orduların ve sayısız dünyaların önemsiz bir piyon gibi devrildiği bu korkunç dövüşte Sargon, bir türlü Cellat’a karşı üstünlük gösterememektedir. Cellat’ın zaman ve mekan üzerinde kavrayamadığı bir gücü vardır. Bu gücü kendisi de ele geçirebilirse oyunu sona erdirebilecektir.

Filmin sitesi: http://www.eskidunyafilm.com

Mikroekran'a kaydol! Geri Bildirim / İçeriği Şikayet Et