Ducati Motorlu VW XL Sport

Paris Otomobil Fuarında XL Sport modelinin tanıtımını yapan VW, şimdiye kadar yapılmış V2 motorların en kuvvetlisine sahip 1.2 litrelik spor arabasıyla gövde gösterisi yapıyor. Bu konsept tüm zamanların en verimli arabası olarak gösteriliyor.  Performansı azaltmadan yolculuğu ucuzlatmayı hedefleyen ve bunu gerçekleştirmek için sürekli AR-GE çalışmaları yürüten VW daha önce XL1 Eco Car ve hibrit XL1 ile yaptığı geliştirmelere XL Sport ile devam etti. Ducati 1199 Superleggera’nın 1.2 litrelik V2 motorunu kullanan bu yeni model 11.000 devir çevirebiliyor. 197 beygirlik bu motor ile yakıt tüketimi/performans açısından en verimli otomobil olduğu belirtilen aracın rakamları ise etkileyici. 0-100 arasını 5.7 saniyede alan arabanın

Paris Otomobil Fuarında XL Sport modelinin tanıtımını yapan VW, şimdiye kadar yapılmış V2 motorların en kuvvetlisine sahip 1.2 litrelik spor arabasıyla gövde gösterisi yapıyor. Bu konsept tüm zamanların en verimli arabası olarak gösteriliyor. 

Performansı azaltmadan yolculuğu ucuzlatmayı hedefleyen ve bunu gerçekleştirmek için sürekli AR-GE çalışmaları yürüten VW daha önce XL1 Eco Car ve hibrit XL1 ile yaptığı geliştirmelere XL Sport ile devam etti. Ducati 1199 Superleggera’nın 1.2 litrelik V2 motorunu kullanan bu yeni model 11.000 devir çevirebiliyor. 197 beygirlik bu motor ile yakıt tüketimi/performans açısından en verimli otomobil olduğu belirtilen aracın rakamları ise etkileyici. 0-100 arasını 5.7 saniyede alan arabanın maksimum hızı 270km/s. Arkadan itişli bu konsept modelde kullanılan 7 ileri DSG şanzıman yüksek motor devirlerine uyum sağlayabilmek için özel olarak tasarlandı.

Diğer yandan önceki versiyonlarına göre biraz daha büyütülen bu araba 4.291mm uzunluğunda, 1.847mm genişliğinde, 1.152mm yüksekliğinde ve 2.424mm lik aks aralığına sahip. 890 kg ağırlığında olan aracın sadece motorunda ve dış görüntüsünde yenilik yapılmakla kalınmamış, bu konsept arabanın iç mekanında kullanılan elektronik sistemler ve karbon fiber parçalar da iyileştirilmiş. Yeni VW XL Sport’un üretime geçmesi yönünde herhangi bir planlama olmasa da çalışmada elde edilen verilerin yeni modellere ışık tutacağı şüphe götürmüyor.

Mikroekran'a kaydol! Geri Bildirim / İçeriği Şikayet Et