Bu Ne Şimdi?

TFF bugün yeni bir karar daha açıkladı. Bu karara göre Fenerbahçe futbol takımı Şampiyonlar Ligine gidemeyecek. Aslında bu karar, federasyonun nasıl kendisi ile tezata düştüğünün son göstergesi. Daha geçen hafta alınan karara göre, hiç bir kulübe ceza verilmeyecek, iddianame beklenecekti.

İşte bu noktada herkes gibi bizde demiştik diyoruz. Federasyonda durumun farkında. Ancak Fenerbahçe’yi kurtarma çabası herşeyin önüne geçmişti. UEFA unutulmuştu. UEFA’nın temsilcisi ülkemize geldi ve bir anda yeni kararlar alınmak zorunda kalındı.

UEFA, göz bebeği Şampiyonlar Ligi’ne leke sürülmemesi için Fenerbahçe’yi istemediğini temsilcisi vasıtasıyla iletmiş oldu. Federasyonda gereğini uyguladı. Üstelik yeni kararlarda geliyor. Trabzonspor, Fenerbahçe’nin yerine Şampiyonlar Liginde direk oynayacak. Yani Türkiye’nin bir numarası, şampiyonu olarak gidecek. Bu durumuda, bu işi de elimize yüzümüze bulaştırmış oluyoruz kısaca.

Alınamayan kararlar yüzünden, daha çok sıkıntı çekileceği aşikardır. Bu olay, X takımı, Y takımı olayı değildir. Bunun anlaşılması gerekir. Bir takımı kollayacağız diye bütün ülke futbolu tehlikeye atılamaz. Bu nedenle yol yakınken bir an önce karar alınmalı…

Mikroekran'a kaydol! Geri Bildirim / İçeriği Şikayet Et