Hayvanlar Üzerine Büyüleyici Gerçekler

Dünyamızı garip ve harika yaratıklarla beraber paylaşıyoruz. Ancak onları ne kadar iyi tanıyorsunuz? ME olarak, dünyadaki hayvanlar hakkında en ilginç ve olağandışı gerçeklerden bazılarına göz atalım.

# Keçilerin aksanları vardır.

Araştırmalar, tıpkı insanlar gibi keçilerin de ses kıvrımlarının çevreye ve türüyle harcadığı zamana göre değişiklik olabileceğini gösteriyor.

# Kurtlar aile hayatını sever.

Kurtlar ailece yaşarlar ve aile içi yardımlaşma vardır. Örneğin biraz yaşlı olan yavrular daha genç olan yavruların bakımını üstlenirler.

# Ölümsüz olan bir denizanası türü vardır.

Denizlerde ve okyanuslarda yaşayan bu canlı, kök hücreleri kullanarak vücudundaki dokuları çoğaltır ve bir bakıma reenkarne olur.

# Filler sosyal hayvanlardır.

Filler gülüp ağlayabilir, cenaze törenleri düzenleyebilirler. Özlem duyguları da vardır.

# İneklerin arkadaşları vardır.

Çalışmalar ineklerin girişken hayvanlar olduğunu göstermiştir. Sürüsünden ve arkadaşlarından ayrıldığında bunalıma girdikleri gözlemlenmiştir.

# Deniz inekleri, deniz kızlarına ilham kaynağı olmuştur.

Deniz inekleri beslenmek için suyun üst kısmına çıktıklarında, bir çok denizci deniz kızı gördüğüne inanmaya başladı. Çünkü deniz ineklerinin üst kısımlarında ki yosunlaşmalar saça benziyordu ve kuyruklarıyla birleştiğinde yarı insan yarı balık bir şeye benzetiliyordu.

# Balinalar grupça şarkı söyler.

Birkaç balinanın çıkardığı seslere diğer balinalarda aynı şekilde eşlik edebilir.

# İstiridyeler cinsiyet değiştirebilir.

Çiftleşme mevsimi geldiğinde, hangisinin en yararlı olduğuna bağlı olarak istiridyeler dişi veya erkeklik arasında geçiş yapabilirler.

# Aslanlar yaşlanana kadar beraber yaşarlar.

Dişi aslanlar bütün hayatlarını beraber geçirirler.

 

Mikroekran'a kaydol! Geri Bildirim / İçeriği Şikayet Et